ÇEYREK ASIRDAN SONRA 2021 MODEL YENİ FORD BRONCO’NUN MUHTEŞEM DÖNÜŞÜ…

ÇEYREK ASIRDAN SONRA 2021 MODEL YENİ FORD BRONCO’NUN MUHTEŞEM DÖNÜŞÜ…

60’lı yıllarda başlayan ve 90’lı yıllardan sonra üretilmeyen Ford Bronco 25 yıl sonra yeniden piyasaya sunuldu. Yeni Bronco zorlu arazi şartlarında konforlu sürüş deneyimi sunmasıyla beraber, şehir yaşamından kaçamak yapıp uzun vadede doğada kalmayı kolaylaştırmak için tasarlanmış özellikler sunuyor.

Yeni Ford Bronco iki kapılı ve ilk kez dört kapılı bir versiyona da sahip. Tabi ki ailenin en küçük üyesi olan Bronco Sport’u unutmamak gerekir.

Yeni Ford Bronco’nun Teknik Özelliklerine Bakıldığında İse;

Yenilenen Ford Bronco iki farklı motor seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Motorlardan ilki 4 silindirli, 2.3 litrelik turboşarjlı ECOBoost, motor 270 beygir gücünde ve 420 Nm torka sahip. Diğer motor seçeneği ise 2.7 litrelik V6 EcoBoost motor, 310 beygir gücünde ve 540 Nm torka sahip. 2,3 litrelik Turboşarjlı EcoBoost motor 10 vitesli otomatik veya 7 vitesli manuel şanzıman ile sunuluyor (Manuel şanzımanda normal sürüş için 6 vites, düşük hızda off-road sürüş için 7. vites bulunuyor.). 2,7 litrelik V6 EcoBoost motorda ise otomatik şanzıman şeçeneği vardır. Bronco 10 inç (294 mm) maksimum yerden yüksekliğe ve 3 feet (914,40 mm) kadar sudan geçebilecek yüksekliğe sahip olduğu söyleyebiliriz.

Ford Bronco farklı arazi yapıları için çeşitli sürüş modlarına sahip olacak. Bu modlara genel olarak GOAT modları denir, nedeni “her türlü arazide geçer” anlamını ifade eder. Bu modlar Normal, Rusts, Mud, Slippery ve Rock Crawl bulunmaktadır.

Ayrıca arazi sürüşlerinde seyir kontrolü olan Trail Control seçeneği de bulunmakta. Genel olarak Trail Control özelliği belirlenen düşük hızlarda aracın hareket halinde iken sürücü gaz ve frenle uğraşmak yerine sadece aracı yönlendirmeye odaklanır.

Şimdi de Ford Bronco’nun İç Tasarım ve Kullanılan Teknolojiyi İnceleyelim;

Evet gelelim Yeni Ford Bronco’nun iç tasarım detaylarına. Kokpit bölümünde fazlaca deri döşemelere yer verirken, farklı yerlerdeki turuncu renkli tasarımlar da göze çarpmakta. 60’lı yıllardaki modelinden esinlense de, günümüzdeki otomobiller kadar da teknolojiye yer verilmiş. Konsolda 12 inç multimedya ekran ve dijital gösterge paneli bulunuyor. Bu arada standart modelde multimedya ekran 8 inç büyüklüğünde. 360 derece görüş kamerası da bu araçta mevcut.

Ayrıca konsol üzerindeki tablada ön camın yakınında, USB çıkışlarıda sunuyor ve dış tavanda araç çatı çadırlarını bağlamak amacıyla tasarlanmış raylar bulunmakta. Arka bagaj kapağında geceleri aracın arkasındaki alanı aydınlatacak güçlü spot ışıkları mevcut ama bagajda asıl mükemmel olan, bir kargo organizatörü mevcut ve bu organizatör bir masa olarak kaydırılarak kullanılabiliyor. Bu özellik Bronco’yla gittiğiniz doğal güzelliklere sahip yerlerde size konforlu bir yaşam alanı oluşturuyor.

Yeni Ford Bronco 200’den fazla aksesuarla alıcıların isteklerine göre kişiselleştirilebiliyor ve 11 farklı renk seçeneği sunuluyor. Bronco modelinin fiyatı ise alıcının isteklerine göre değişkenlik gösteriyor. Ama iki kapılı Bronco’nun 29,995 dolardan başladığı söylenebilinir.

Ford’un elektikli drift aracı ile ilgili yazımıa göz atmak isterseniz tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir