2021 MAZDA MX-30

2021 MAZDA MX-30

2019 yılının Ekim ayı içerisinde Mazda’nın Tokyo Otomobil Fuarında görücüye çıkan MX-30 SUV modeli markanın ilk elektrikli modeli olmasından dolayı ayrı bir önem arz etmektedir. Mazda MX-30 ‘un Türkiye’deki satışları herhangi bir aksilik çıkmazsa 2021 yılı sonları veya 2022 yılı başları piyasaya sunulacak.

Ruhunu dinlendiren ve memnun eden şeylerle bir yaşam arzulayanlar için; Pozitif yaşamak isteyenler, aktif olarak kendi standartlarına göre yaşam tarzlarına uygun mülk ve deneyimleri seçerek; bilgeliğe sahip olanlar için İnsanların, toplumun ve dünyanın karşılaştığı sorunları kendi tarzlarında, kendilerini aşırı büyütmeden çözmek ve çevrelerindeki insanlarla ve dünyanın her yerinden insanlarla birlikte güzel zamanlar isteyenler için. Bu müşteriler için Mazda MX- 30, doğal benliklerine sadık kalmalarını sağlayacak bir zaman ve mekan sunuyor.

TOMIKO TAKEUCHI, MAZDA MX-30 PROGRAM MÜDÜRÜ

“İnsan merkez” felsefesiyle geliştirilmiş sürüş deneyimi, güvenlik teknolojisi i-Activsense ile donatılmış ve iç mekan tasarımında çevre dostu malzemelerden oluşturulan Mazda MX-30 modelini gelin hep beraber inceleyelim…

MX-30 teknik özelliklerine baktığımızda…

145 PS güç ve 265 Nm torkla sunulacak olan  önden çekişli aracın 0-100 km/s hızlanması ise 9.7 saniyedir. MX-30’un şarj süresi, WLTP test şartlarına göre menzil mesafesi 200 kilometredir modeli hızlı şarj kullanılarak yaklaşık 40 dakika içinde yüzde 80 oranında şarj etmek mümkün olacak. AC şarj cihazı kullanarak 6,6 kW’a kadar şarj edilebileceği ve CCS tip 2 Combo ve CHAdeMO fişi üzerinden DC hız şarj desteğine sahip olacağı söyleniyor.

FREESTYLE tipi kapı tasarımı

MAZDA MX-30 İÇ TASARIM VE KULLANILAN TEKNOLOJİYİ İNCELEYELİM

MAZDA MX-30 ile ilgili öne çıkan noktalar ise tasarım ve donanım dinamikleri üzerine kurulu. Mazda RX-8’den hatırladığımız FREESTYLE tipi kapı tasarımı, MX-30’un tasarımında da yer almaktadır. Konsol tablasında kullanılan Heritage Cork malzemesi farklı bir doku katarken, kapı kaplaması, geri dönüştürülmüş plastik şişeler, lifler ve geri dönüştürülmüş mantar kapaklardan oluşturulmuştur. MX-30’un konforlu iç mekanı, bu tür çevre dostu malzemelerden tasarlanmıştır.

Otonom acil frenleme, trafik asistanları, şeritte tutma asistanı, kör nokta uyarı sistemi, G-Vectoring çekiş kontrolü gibi destekleri de sunacak.

Otomobillerde her geçen gün Güvenlik talebi artıyor. Bu nedenle, Mazda MX-30, gelişmiş güvenlik teknolojisi i-Activsense ile donatılmıştır. Özellikle, yaralanma ve hasarı azaltan fren teknolojisi Akıllı Fren Desteği (SBS) sunulmaktadır. Bir başka yeni teknolojisi, şerit işaretlerine ek olarak kaldırımın izlenmesi yoluyla sürüş şeridinden sapmanın önlenmesine yardımcı oluyor. Mazda MX-30’un Mazda 3 modeliyle aynı bilgi-eğlence sistemine sahip olduğu söyleniyor, ancak bilgi ve bağlantının tam işlevi ortaya çıkmamış. Bu, Android Auto ve Apple CarPlay ‘i destekleyen 8,8 inç dokunmatik ekrana sahip olacağı anlamına geliyor. MX-30, güvenli ve keyifli bir sürüş sağlamak için bu en son güvenlik felsefelerini ve teknolojilerini bir araya getirmektedir.

ÇEYREK ASIRDAN SONRA 2021 MODEL YENİ FORD BRONCO’NUN MUHTEŞEM DÖNÜŞÜ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir