Standartları Yeniden Belirleyen 2021 Volkswagen Tiguan

Standartları Yeniden Belirleyen 2021 Volkswagen Tiguan

Avrupa’nın en çok satan güncellenmiş SUV modeli, yeni 2021 Volkswagen Tiguan yolda. Yeni bir görünüme, bazı yeni teknolojilere ve en önemlisi iki yeni modele sahip olacak; sıcak bir R versiyonu ve düşük çalıştırma maliyetlerine sahip plug-in hibrit modeli. 2021 Volkswagen Tiguan, Avrupa’daki en başarılı Spor Hizmet Aracı ve dünyanın en çok satan SUV’larından biridir. Bugüne kadar altı milyondan fazla üretildi. 2019 yılında üretilen yaklaşık 911.000 adet ile yine markanın ve tüm Volkswagen Grubu’nun en popüler modeli oldu. Şimdi gelelim bu çarpıcı tasarıma, üstün sürüş özelliklerine ve tartışılmaz Volkswagen sağlamlığıyla standartları yeniden belirleyen 2021 model Tiguan incelemesine

2021 WOLKSWAGEN TİGUAN’IN MOTOR SEÇENEKLERİ VE ÖZELLİKLERİ

Yeni 2021 Wolkswagen Tiguan , motor seçeneklerinde 1.5 litre hacme sahip 130 PS ve 150 PS güç üreten iki farklı TSI motor sunuyor. 150 PS versiyonda 7 ileri DSG şanzıman; 130 PS güç üreten versiyonda ise manuel vites kullanılıyor. Dizel tercih edenler için 2.0 litrelik 150 PS güç üreten TDI motor seçeneği de sunulmaktadır.

Yeni Volkswagen Tiguan plug-in hibrit GTE paketinde 242 beygir güç ve 400 Nm tork üreten 1.4 litrelik hibrit sistem de yer almaktatır. Tamamen elektrikli 50 km menzile sahip hibrit model sadece elektrikle 130 km/s hıza ulaşabiliyor. Aktif Silindir Yönetimi; “ACT” sistemine sahip olan Tiguan, bu sistemde yolculuk sırasında düşük bir motor gücüne ihtiyacınız olduğunda motorda bulunan dört silindirden ikisini devreden çıkararak ultra düşük bir tüketim moduna geçer. İhtiyaç halinde ise ortalama 11 ms içinde ilgili silindirler sarsıntısız ve hissedilmeden devreye girecek şeklinde olacaktır. Bu sayede ortalama %16 daha az yakıt sarfiyatı elde edilebilmektedir. Bir diğer özelliği “DSG” çift kavramalı şanzıman sistemi bulunan Tiguan sahip olduğu bu şanzıman sistemi sayesinde sürücü daha hızlı üst vitese geçiş yapabilir bu sayede sarsılma, hızda kesinti ve güç kaybının tamamen önüne geçer.

 

2021 Volkswagen Tiguan ‘ın tasarım ve göz alıcı teknolojisi

Tiguan, Dinamik viraj aydınlatma özelliğine sahip LED “Mid” Farlar en iyi şekilde aydınlatmayı sağlar, uzun süren gece yolculuklarında sürücünün gözlerini yormadan iyi bir görüş sağlar. Farların öne çıkan bir diğer özelliğiyse düşük elektrik tüketmeleri ve aracın kendisi kadar uzun kullanım ömrüne sahiptir.

LED “Mid” Farlar

Tiguan’ın devasa panoramik cam tavanının önündeki cam yüzey elektrikle açılabilir veya havalandırmalı bir konumda kaldırılıp ayarlanabilir. Bu koyulaşmış ve ultraviyole filtreli camın bir gölgesi vardır ve gölge doğrudan güneş ışığını engellemeye yetmiyorsa, gölge elektrikle açılıp kapatılabilir.

Sürüş sırasında, göstergede hız ve devir sayaçları, detaylı performans verilerini, navigasyon haritasını ve dinlediğiniz müziği mi görmek istersiniz? Geleneksel analog göstergelerin fiziksel görünüşünü tamamen ortadan kaldıran, 12,3 büyüklüğünde, yüksek çözünürlüklü, şık ve teknolojik Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display” ile istediğiniz bilgi görüntüsünü rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”

Mobil bağlantı arayüzü “App-Connect“, seçilen uygulamaları ve içeriği doğrudan araçta rahatça kullanmanıza olanak tanır. Bu, müziğe, haberlere, haritalara, sesli kitaplara ve diğer birçok uygulamaya erişimi son derece kolay hale getirir. Volkswagen, akıllı telefonlara bağlanmak için üç arayüz seçeneği sunar bunlar; Apple CarPlay , Android Auto ve MirrorLink.

2021 modeli Wolkswagen Tiguan, şerit değiştirme asistanı “Side Assist“, sol veya sağ şeritten size yaklaşan araçları taramak için arka tampondaki radar sensörünü kullanır ve dikiz aynasındaki uyarı ışıklarını yakarak motosikletler dahil tüm görülmesi zor araçları bilgilendirir .

Şerit Değiştirme Asistanı “Side Assist“, ayrıca Çapraz Trafik Uyarısı “Rear Traffic Alert” sistemini de içerir. Bu sayede park alanından çıkarken araçların yanından geçmeniz konusunda sizi uyaracak ve gerektiğinde otomatik olarak fren yaparak olası kazaları önlemeye çalışacaktır.

ÇEVİK VE KONFORLU SÜRÜŞ İÇİN YENİ BİR TEKNOLOJİ: AUDİ EAWS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir