Türkiye’de Satışa Çıkan Elektrikli Mercedes EQC ; Fiyatı ve Özellikleri

Türkiye’de Satışa Çıkan Elektrikli Mercedes EQC ; Fiyatı ve Özellikleri

Tasarımsal, modern ve şık görünüşü ile halkın beğenisini kazanan EQ teknoloji markasının ilk modeli konumunda olan Mercedes EQC, EQC 400 4MATIC versiyonuyla Türkiye pazarındaki kullanıcılarla buluştu. Anahtar teslim fiyatı 966.000 TL ye sahip olan model fiyata dahil olarak Wallbox duvar tipi şarj ünitesini de yanında sunmaktadır. Gelelim bu tasarım ve konfor harikası elektrikli Mercedes EQC modelin incelemesine;

Mercedes EQC Lansman

Mercedes EQC Teknik Özellikleri ( Motor-Menzil-Şarj )

EQ teknoloji markası adı altında satışa çıkan Mercedes EQC 400 4MATIC’de 4 tekerlekten çekiş sistemi bulunmaktadır, bu da alt sistemde 2 adet Aksta ayrı 2 adet elektromotor olmasından dolayı 4 tekerlekten çekişli bir araç hissi sunuyor. Ayrıca bu 2 adet elektromotor araçta farklı performans ve özellik sunmaktadır. Ön aksta bulunan elektromotor düşük ve orta güç ihtiyacında en yüksek etkililik seviyesi sunarken, arka aksta bulunan elektromotor salt dinamizm sunuyor. EQC motorunun 300 kW (408 BG) güç ve 760 Nm tork değerine sahip elektrikli araç EQC 0’dan 100 km’ye çıkması 5.1 saniye sürmektedir ve maksimum sürat değeriyse 180 km/s‘dir.

Menzili aracı sürüş, kullanım tarzı ve bazı ilave tüketime bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak EQC menzil konusunda gayet başarılı 80 kWh’lık, yüksek voltajlı büyük batarya ile WLTP‘ye ( Worldwide Harmonised Light Vehicles Test Procedure ) yani Hafif taşıtlar için dünya genelinde uyumlu test prosedürüne göre, 425-470 km‘ye kadar sürüş menziline sahiptir. EQC standart olarak 7.4 kW’lık bir AC araç şarjı ve 110 kW‘lık bir DC araç şarjı ile donatılmıştır.

Elektrikli Mercedes EQC Tasarım ve Kullanılan Teknoloji

Elektrikli EQC modelin gösterge paneli ve medya ekranı 10.25 inç büyüklüğe sahiptir. Bütün, zarif bir cam yüzeyin altında birleştirilen ekranlar, modern ve göze hitap eden bir görünüm sunar. Medya ekranından 360 derece kamera ve sensörler yardımıyla park yeri ararken, park ederken ve park yerinden çıkarken sürücüye destek oluyor. Konfor açısından Burmester surround ses sistemi, arttırılmış gerçekliğe sahip navigasyon, AIR-BALANCE paketi, MBUX multimedya sistemi, sesli kumanda, dokunmatik kumanda, değiştirilebilinir gösterge paneli stilleri, gibi bir çok teknolojik ve estetik yeniliği EQC modeli bizlere sunuyor.

EQC dış mekan tasarımına baktığımızda özel ve hafif alışımdan jantlara, standart MULTİBEAM LED farlara sahiptir. Tavan çizgisi yumuşak bir şekilde arka kısma kadar uzanırken araçta dinamik bir görünüm sağlar.

Diğer Yazılarımı İnceleyebilirsiniz

Standartları Yeniden Belirleyen 2021 Volkswagen Tiguan

ÇEYREK ASIRDAN SONRA 2021 MODEL YENİ FORD BRONCO’NUN MUHTEŞEM DÖNÜŞÜ…

2021 OPEL MOKKA-e MODERN ve ETKİLEYİCİ TASARIM

One thought on “Türkiye’de Satışa Çıkan Elektrikli Mercedes EQC ; Fiyatı ve Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir