FORMULA 1 BİLETLERİNDE EN UCUZ KATEGORİ GÜNLÜK 30 TL’YE GELECEK

FORMULA 1 BİLETLERİNDE EN UCUZ KATEGORİ GÜNLÜK 30 TL’YE GELECEK

3-14-15 Kasım tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ın ev sahipliği yapacağı, dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu olan Formula 1TM ile ilgili beklenen müjdeyi Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak açıkladı. Vural Ak, heyecanla beklenen bu büyük organizasyonu 100 bin kişinin yerinde canlı olarak izleyeceğini söyledi. Ayrıca 3 günlük kombine biletlerin başlangıç fiyatlarının Intercity’nin 30’uncu kuruluş yıl dönümü onuruna kısa bir süreliğine günlük 30 TL’ye geleceğini duyurdu.

Yeniden Ülkemizde

2020 yılı takvimine Intercity İstanbul Park’ın da girdiği açıklanan Formula 1TM yarışlarına ilişkin yeni müjdeyi Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak açıkladı. Intercity İstanbul Park’ın 9 yıl aradan sonra tekrar Türkiye’ye getirdiği Formula 1TM DHL Turkish Grand Prix 2020’nin tüm Türkiye’de büyük heyecan ve ilgi topladığını söyleyen Vural Ak, “Ülkemize önemli bir organizasyonu kazandırdığımız için çok mutluyuz. Türkiye’nin böylesine büyük ve güzel bir organizasyona ev sahipliği yapma yeteneği var. Dünyanın en heyecan verici pistlerinden birisine sahibiz. Bu büyük organizasyonda 100 bin kişiyi pistimizde ağırlayacağız. İnsanlarımız heyecana dilediğince ortak olabilsin diye. Formula 1TM yönetimi ile yaptığımız yoğun görüşmeler sonucunda bilet fiyatlarını. Intercity’nin kuruluşunun 30’uncu yılı onuruna pistin belirli noktaları için günlük 30 TL’ye gelecek şekilde belirledik. Biletler 3 günlük kombine olarak bir süreliğine bu fiyata göre satın alınabilecek. Sadece 90 TL ödeyerek 3 gün boyunca hem Formula 1TM heyecanını, hem de katılımcılar için hazırladığımız diğer sürprizleri deneyimleyecekler.

Eylül’ün İkinci Haftası Biletler Satışa Çıkacak

Formula 1TM’in Türkiye’ye döneceğinin açıklandığı andan itibaren çok yoğun bir ilgi ile karşılaştıklarını ifade eden Vural Ak, en çok sorulan sorunun biletlerin ne zaman satışa çıkacağı ve bilet fiyatları olduğunu belirtti. Vural Ak, “Formula 1TM ‘in global olarak belirlediği bir bilet fiyatlama stratejisi var ancak biz Intercity İstanbul Park olarak Formula 1TM‘yi geri getirmek için maddi manevi çok çaba harcadık. Bu projeyi bir kar beklentisi olmadan tamamen ülkemizin tanıtımı ve prestiji için T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde ve yönetiminde yürütüyoruz. Bu sebeple, vatandaşlarımızdan gelen geri bildirimleri de dikkate alarak, Formula 1TM yönetimini ikna edip bilet fiyatlarını, herkes için ulaşılabilir bir rakam olarak sayılabilecek günlük 30 TL’ye gelecek şekilde belirledik. Hızlı bir çalışma ile önümüzdeki hafta içerisinde biletleri satışa çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Yarışı 100 bin kişi canlı izleyecek, pandemi önlemleri en üst seviyede alınacak

Intercity İstanbul Park’ın 200 bin kişi kapasiteli olduğunu ancak pandemi koşulları nedeniyle yüzde 50 kapasite ile 100 bin kişiyi ağırlayabileceğini söyledi. Vural Ak, “100 bin kişiyi en üst seviye tedbirleri uygulayarak ağırlayacağız. Bu yıl Kovid-19 salgını kapsamında yarışlarda da birçok tedbir uygulanıyor. Takvimde Portekiz ve Rusya ile birlikte Türkiye yarışı da seyircili yapılacak. Bu sebeple Formula 1TM yönetiminin de çok önem verdiği bir yarışız. Devletimiz ve ilgili kamu kurumlarımızın da desteğiyle çok başarılı ve aynı zamanda alınacak önlemler ile izleyicilerimiz için güvenli bir etkinlik planlıyor olacağız” dedi.

İntercity ‘den Katılımcılar için süprizler

Organizasyon için bilet satın alanlara çok özel sürprizler hazırladıklarını da söyleyen Vural Ak, “Formula 1TM hafta sonunda diğer bir sürprizimiz de ülkemizin en büyük otomobil, motor sporları ve aile festivali olan V Weekend Motoring’i de yarış hafta sonuna ekledik. Bu kapsamda F1 yarışının yanında, Türk sporcularımızın yarıştığı Intercity Cup yarışları, F1 Fan Zone etkinlikleri, V Weekend Motoring Festivali kapsamında otomobil şov ve gösterileri, farklı araç markalarının ve motosikletlerin tanıtım stantları, test sürüşleri, çocuk etkinlikleri ve konserler yer alıyor olacak” diye konuştu.

Intercity İstanbul Park’ın takvimde kalıcı olması çok güçlü bir ihtimal

Formula 1TM’‘in Türkiye’ye dönüş hikayesi hakkında da bilgi veren Vural Ak, şunları söyledi: “2013 yılında pistin işletmesini aldığımız gün itibarıyla Formula 1TM yarışlarını ülkemize geri getirmek için çalışmalara başladık. Bu esnada FIA Dünya Rallycross RX Şampiyonası ve Ferrari Racing Days gibi saygın yarış serilerine ev sahipliği yaptık. 2017 yılında Formula 1TM’in Liberty Media şirketine satılması ile yeni CEO Chase Carey ile irtibata geçerek kendisini ülkemize davet ettik.Sayın Cumhurbaşkanımızın Chase Carey’i kabul etmesiyle gerçekleşen görüşmeler sonucunda proje T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayelerine girdi ve yarışın ülkemize getirilmesi çalışmalarının yürütülmesi yetkisi Intercity’ye verildi.

Bu görüşme Formula 1TM’in yeni yönetiminin de gerçekleştirdiği ilk ülke görüşmesi oldu. Formula 1TM‘i ülkemize geri getirme görevi bize verildikten sonra üzerimize düşen finansal ve operasyonel tüm görevleri eksiksiz yerine getirerek Formula 1TM anlaşmasını tamamladık. Dünya zorlu bir yıl geçirirken devletimize yük olmadan bu büyüklükteki organizasyonu ülkemize kazandırdığımız için çok gururlu ve mutluyuz.”

Tüm dünyadan 500 milyon kişi yarışları izliyor

  • Formula 1 yarışlarına 5 ayrı kıtadan ülkeler ev sahipliği yapıyor.
  • Yıllık yaklaşık 2 milyar global TV izleyicisi bulunuyor
  • Organizasyon 500 milyon tekil izleyiciye sahip
  • Formula 1 ekosistemindeki markalar; Fortune 500 sıralamasında 40 marka, Forbes Top 100 sıralamasında 11 marka yer alıyor
  • 200 ülkede ve 250+ kanalda yayınlanıyor
  • Toplam 10 takım yarışlarda mücadele ediyor
  • Intercity İstanbul Park takvimin 14’üncü yarışı olacak.
  • Intercity İstanbul Park’ta yarışı canlı olarak 100 bin kişi takip edecek.

Formula 1 Türkiye’ye döndü haberini daha önce duyurmuştuk. Göz atmak isterseniz tıklayın.

Instagram adresimize göz atmak isterseniz tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir