Dayanıklılık Yarışı Le Mans 24 Başlıyor

Dayanıklılık Yarışı Le Mans 24 Başlıyor

Dünyanın en önemli dayanıklılık yarışı olan Le Mans 24 Saat Yarışı 9 Eylül Cumartesi start alıyor. Haziran ayında olması gereken yarış pandemi sebebiyle Eylül ayına ertelenmişti. Dünya şampiyonasında mücadele eden takımlara son derece değerli çift puan kazanma şansı sunan 88. yarışa, gridin tamamı dolu olarak toplam 60 otomobil katılacak. Yirmi dört saatlik yarışın startı 19 Eylül Cumartesi saat 14:30’da verilecek ve 24 saat sonra sona erecek.

Le Mans

Le Mans 24 ‘de her şey değişti

Le Mans 24 Yarışları geleneksel olarak haziran ayında koşuluyordu. Koronavirüs salgını nedeniyle yarış Eylül ayına ertelenmişti. Bu erteleme karanlıkta daha uzun yarışma süresi ve hem takımlar hem de sürücüler için başa çıkmaları gereken daha sert hava koşulları ihtimalini getirecek. Bununla birlikte en büyük değişiklik yarışın seyircisiz olarak yapılacak olması. Bu nedenle seyircilerin tüm etkinliği dijital platformlardan takip etmek durumda kalacak.

19 Eylül Cumartesi günü Fransa’da, Türkiye saatiyle 15:30’da başlayacak olan Le Mans yarışı, 20 Eylül’de aynı saatte sona erecek.

  • Le Mans 24 Yarışı
  • Le Mans 24 Yarışı

Haziran’dan 19-20 Eylül tarihine ertelenen 88’inci Le Mans yarışı, aynı zamanda FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda (WEC) bu sezonun sondan bir önceki turu. 14 Kasım’da 8 Saatlik Bahreyn turuyla sona erecek şampiyonluk mücadelesi öncesinde Le Mans’ın “iki kat puanlı” bir yarış olması, onu daha da önemli bir hale getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir