Sergio Perez 2021 Yılı İçin Red Bull Racing’de

Sergio Perez 2021 Yılı İçin Red Bull Racing’de

Geçtiğimiz hafta biten Formula 1 2020 sezonu ardından birçok takım 2021 yılı için çalışacakları pilotları duyurmuştu ancak Red Bull Racing’te Max Verstappen’in takım arkadaşının kim olacağı belli değildi. Alex Albon’un performansından memnun olmayan Red Bull kontratı yenilememişti. Racing Point F1 takımından ayrılan Meksika’lı sürücü Sergio Perez önümüzdeki yıl Red Bull Racing’de koltuk buldu.

Yapılan açıklamaya göre Red Bull’un eski pilotu Alex Albon takımdan ayrılmış değil. Albon Red Bull için test ve yedek pilot olarak takımda kalmaya devam edecek. Red Bull 2022 yılı aracının geliştirilmesinde Albon’dan faydalanacak.

“Alex, Takımın değerli bir üyesi ve bu kararı uzun uzun düşündük. İlgili tüm verileri ve performansları değerlendirdikten sonra Sergio’nun 2021 için Max ile ortak olacak doğru sürücü olduğuna karar verdik ve onu Red Bull Racing’de ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Red Bull Racing takım patronu Christian Horner

2011 yılından beri Formula 1’de yarışan Sergio Perez istikrarlı performansıyla takımların ve izleyicilerin ilgisini çekiyordu. 2020 yılında F1 kariyerindeki ilk birinciliğini de alan Perez’in Formula 1 den ayrılacak olması birçok izleyicinin canını sıkıyordu. Babasının maddi gücünden dolayı kendine koltuk bulan pilotlar varken Sergio Perez’in koltuk bulamayıp Formula 1’den ayrılacak olması Formula 1 hayranları tarafından haksızlık olarak nitelendiriliyordu.

Sergio perez

.

Daha fazlası için Motor sporları kategorisine göz atabilirsiniz.

Renault 2021 yılında Alpine olarak yarışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir