TESLA 5’İNCİ SEVİYE OTONOM ARAÇ ÜRETMEYE ÇOK YAKIN!

TESLA 5’İNCİ SEVİYE OTONOM ARAÇ ÜRETMEYE ÇOK YAKIN!

Şangay’daki Yapay zeka konferansında konuşan Elon Musk açıklamalarda bulundu. Tesla CEO’su Elon Musk 5’inci seviye otonom araç üretmek önlerinde bir zorluk kalmadığını açıkladı. Otopilot teknolojisinin şirketin en büyük maliyet kalemi olduğunu söyleyen Musk “Hiç bir simülasyonun gerçek dünya kadar karmaşık ve tuhaf değil. Yarattığımız herhangi bir simülasyon mutlaka gerçek dünyanın karmaşıklığının bir alt kümesidir.” dedi. Buda bütün çalışmalar sona erip bu teknoloji son kullanıcıya sunulmaya hazır hale geldiğinde Tesla sürücüleri araçlarının kontrollerini bilgisayara bırakabilecek. Ancak bu açıklamalar bu teknolojinin 2020 yılı içerisinde kullanıma sunulacağı anlamına gelmiyor. Laboratuvarda bu teknoloji hazır olsa bile son kullanıcıya sunulmadan tamamlanması gereken kontrol süreçleri var. Ayrıca ülkelerin de otonom araçlar için kesin olarak belirlediği bir yasal düzenleme henüz mevcut değil.

6.3 milyon dolar sermaye ile hayata geçen Tesla Motors günümüzde dünyanın en değerli otomobil üreticisi. Teslainc. yüksek performanslı, uzun menzilli elektrikli araçlar üretmeyi hedefleyen bir otomobil üreticisi. Günümüzde elektrikli ve otonom araçlar üreten öncü şirketlerden. Ülkemizde resmi olarak bulunmuyor. Geçtiğimiz senelerde Firma Türkiye ayağı için girişimlerde bulunmuş ancak daha sonra bir ilerleme olmamıştır.

Bunun bugün Tesla’lardaki mevcut donanım ile yapılabileceğinden kesinlikle eminim.Sadece yazılım geliştirmesi yaparak seviye 5 otonom sürüşe ulaşabiliriz.

Elon Musk
c.

Elektrikli Araç Şarj Etme Yöntemleri

Otonom Sürüş Nedir? Otonom Sürüş Seviyeleri Nelerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir