TOGG’da üretimden sorumlu isim Murat Akdaş oldu

TOGG’da üretimden sorumlu isim Murat Akdaş oldu

18 Temmuz’da üretimin yapılacağı otomobil fabrikasının tören atma töreni düzenlenmişti. Bugün Toggdan yeni bir haber var. Murat Akdaş Togg’da


TOGG’da üretim sorumluluğu, otomotiv sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Murat Akdaş’a verildi. Murat Akdaş, 1997 yılında çalışmaya başladığı Honda Türkiye’de Fabrika Direktörlüğü görevini yürütüyordu. 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren TOGG’da inşaat proje yönetimi ve üretim sorumluluğu pozisyonlarında görev yapacak.

togg Murat Akdaş’

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Makinaları Mühendisliği’nde tamamlayan Murat Akdaş, yüksek lisans eğitimini de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünde gerçekleştirdi. Meslek hayatına 1991 yılında Pendik Tersanesi’nde Mekanik Montaj Kontrol Mühendisi olarak başladı. Akdaş, üç yıl boyunca bu görevi sürdürdükten sonra otomotiv sektörüne adım atarak Türk Pirelli A.Ş.’de Kaizen Mühendisi olarak iki yıl boyunca görev yaptı.

Honda Türkiye’deki kariyerine 1997 yılında kalite bölümünde başlayan Murat Akdaş, bugüne kadar üretimin birçok farklı ve önemli pozisyonunda yöneticilik yaptı. Akdaş, TOGG’da tüm üretim süreçlerinin yönetiminde yer alacak. İnşaat proje yönetimi, üretim operasyonları, üretim mühendisliği, üretim kalitesi, malzeme yönetimi ve çalışma ilişkilerinden sorumlu olacak.

Murat Akdaş togg

Geçen hafta tamamlanan WRC Türkiye Rallisi hakkındaki yazımıza göz atmak isterseniz tıklayın.

2021 Model Volkswagen Tiguan yazımıza ulaşmak için tıklayın.

ELEKTRİKLİ DRİFT MAKİNESİ FORD MUSTANG MACH-E 1400 yazımıza ulaşmak için tıklayın.

One thought on “TOGG’da üretimden sorumlu isim Murat Akdaş oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir