Yeni Land Rover Defender EURO NCAP’ten 5 Yıldız Aldı

Yeni Land Rover Defender EURO NCAP’ten 5 Yıldız Aldı

Yeni Land Rover Defender yüksek arazi kabiliyetlerinin yanında Euro Ncap testlerinden aldığı 5 yıldızla, ne kadar güvenilir ve dayanıklı bir otomobil olduğunu kanıtladı.

Yeni Defender, Euro NCAP’in güvenlik testlerindeki en yüksek puan olan beş yıldızı almayı başardı.Çocuk yolcu korumasında yüzde 85, güvenlik asistanlarında ise yüzde 79 olarak tespit edilen güvenlik oranlarıyla, genel toplamda beş yıldız almaya hak kazandı. Ayrıca hem yayaları hem de bisikletleri tespit edebilen otonom acil frenleme teknolojisiyle güvenlik uzmanlarının takdirini kazandı. 

Lans Rover Defender 70 yılın ardından tamamen yenilenerek 2020 yıllarında bizlere sunulmuştu. Land Rover markasının bugüne kadar ürettiği en yetenekli 4×4 aracı olarak nitelendiren yeni Defender kullanıcılara sunulduktan sonra çokça takdir toplamıştı.

Yeni Land Rover Defender

Yeni Land Rover Defender ve Yüksek Güvenlik Standartları

Yeni Defender, zorlu yol koşullarının üstesinden gelmek için tasarlanmış ultra sert alüminyum gövdeye sahip. Yeni Defender başka bir araç ile potansiyel bir önden çarpışmanın meydana gelme durumunu tespit ederek sürücüyü uyarıyor. Sürücüden herhangi bir yanıt gelmediği durumda olası bir çarpışmanın şiddetini azaltmak için acil frenleme sistemini devreye sokuyor. 

Yeni Land Rover Defender, SE, HSE ve First Edition paketlerinde standart olarak sunulan Kör Nokta Asistanı, Arka Trafik Monitörü sayesinde sürücülerine çok daha güvenli bir sürüş deneyimi vadediyor. Ayrıca araçtan inerken yolcuyu uyaran Güvenli Çıkış Monitörü sayesinde dikkatsizlik sonucu oluşabilecek kazaların önüne geçmeye çalışıyor. 3D Çevre Görüş Kamera sistemi, ön konsolda yer alan Pivi Pro ekranına aracın 3 boyutlu görünümünü yansıtabiliyor. Aracın içerisinden anlık olarak 3 boyutlu olarak görüntülenebilmesi sürücülerin düşük hızlarda güvenilir manevralar yapabilmesine olanak sağlıyor. 

Yeni Defender, karşıdan gelen sürücülerin gözlerinin kamaşmasını önleyen Matrix LED farları ile uzun mesafeli bir görüş sağlıyor. Tüm versiyonlarda standart olarak gelen altı hava yastığı, sürücüleri ve yolcuları korumaya yardımcı olurken, üç ISOFIX montaj noktası Yeni Land Rover Defender’ın çocuk güvenliğine verdiği önemin de bir göstergesi niteliğinde.

Yeni Land Rover Defender

Bu yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Türkiye’de Satışa Çıkan Elektrikli Mercedes EQC ; Fiyatı ve Özellikleri

Elektrikli BMW iX Kış Testlerinde Zorlu Şartlar Altında

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir