Yeni Mercedes-Benz T-Serisi : Aileler ve İş İçin Kompakt Hafif Ticari Araç

Yeni Mercedes-Benz T-Serisi : Aileler ve İş İçin Kompakt Hafif Ticari Araç

Küçük, orta ve büyük ebatlı hafif ticari araç segmentindeki araçların tedarikçisi olan Mercedes-Benz Vans, 2022 yılının ilk yarısından itibaren müşterilerine küçük bir hafif ticari araç sunacağını duyurdu. Yeni modelin sınıfı “T-Serisi” olarak belirlendi.

Yeni Mercedes-Benz T-Class

Mercedes-Benz Ailesine Tam Mensup

Başlığı daha anlaşılır şekilde açmak gerekirse, hafif ticari araç segmentinde Mercedes-Benz Vans 2012 yılından beri Citan modeli ile piyasadaydı. Bilindiği üzere Citan modeli Renault Kangoo altyapısına sahiptir. Citan modelinin görünüşü bakımından Renault Kangoo’ya benzerliği zaman zaman dile getiriyor.

Açıklananlara göre T-Serisi ilk bakışta Mercedes-Benz ailesinin bir üyesi olduğu açıkça görülebilecek ve üç köşeli yıldızla markanın belirgin tipik özelliklerine sahip olacak. Aracın tasarım, değer, güvenlik ve bağlantı açısından Mercedes-Benz DNA’sı taşıyacağı belirtilmiş.

Özel Müşteri Pazarı Odaklı Yeni Model

Yeni T-Sınıfı’nın odağının özel müşteri pazarı olduğu belirtiliyor. T-Serisi’nin ailelerin ve boş zaman odaklı insanların ihtiyaçlarına yönelik cazip bir fiyat-değer oranı sunacağı da belirtilmiş. T harfi “verimli oda konseptleri”ni temsil etmektedir. Bu nedenle T harfi’nin marka tarafından üç köşeli yıldız taşıyan kompakt aile kamyonetleri için uygun olduğu düşünülmüş.

Aracın geleneksel tahrik sistemlerinin yanı sıra tamamen elektrikli bir versiyonunun da olacağı ve T-Serisi ile Citan’ın Renault-Nissan-Mitsubishi işbirliği ile kurulacağı açıklamalarda yer alıyor.

Nissan’ın yeni elektrikli aracı Ariya hakkında yayınlanan habere ulaşmak için tıklayın.

Elektrikli Drift makinesi Ford Mustang MACH-E 1400 başlıkla habere ulaşmak için tıklayın.

Adblue ile ilgili yayınlanmış “AdBlue Nedir? Ne işe yarar?” başlıklı rehbere ulaşmak için tıklayın.

İnstagram hesabımıza ulaşmak için tıklayın.

Twitter hesabımıza ulaşmak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir